Omix | İade Politikası
Omix

İade Politikası

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun m.48/4 uyarınca Tüketicilerin, on dört (14) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkı mevcuttur.

https://www.omix.com.tr internet sitesi Omix Mobil Teknoloji A.Ş’ye ait olmakla birlikte ürün satışlarımız Mobile Point Bilişim Hizmetleri A.Ş. üzerinden yapılmaktadır.

1.1. Ürünü İade Etme Koşulları

Ürün, orijinal kutusunda, tüm standart aksesuarlar, belgeler (garanti belgesi vb.), hediyeler ve faturalarla birlikte iade edilmelidir. Ürün hasar görmemiş olmalıdır. Üzerinde herhangi bir çizik, aşınma, çarpma ve vurma belirtisi bulunmamalıdır. Telefonun seri/imei numarası uyumsuz olamaz.

1.2. Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Durumlar

Tüketici, elektronik cihaza sim kart takmış ve cihazı aktive etmiş ise, ürün hasara uğramış veya kırılmış, çizilmiş, bozulmuş ise, almış olduğu kulaklığın ambalajını açmış ise (Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği m.15/1(ç) bendi uyarınca kullanım sonrası iadesinin sağlık ve hijyen açısından uygun olmaması sebebiyle) kulak içi veya kulak dışı kulaklık için cayma hakkı kullanılamaz.

Ayrıca garanti süresi bitmiş ürünlerde, fatura, garanti belgesi ve/veya diğer belgelerini ibraz edilmeyen ürünler veya satın alma belgesi ile ürünün uyumsuz olması veya söz konusu belgenin değiştirilmiş olması halinde cayma hakkı kullanılamaz.

1.3. İade Yöntemi

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği m.12/3 ve 13/2 uyarınca Anlaşmalı olduğumuz kargo aracılığıyla, ürünü eksiksiz bir biçimde orijinal kutusu içinde iade koduyla gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz ürünün hasar almayacak şekilde paketlenmesinden kullanıcı sorumludur.

1.4. Gönderi Masraflarına İlişkin Sorumluluk

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği m.12/3 uyarınca Ön bilgilendirme formunda belirtilen anlaşmalı kargo aracılığıyla ürünleri iade etmeniz halinde kargo ücretinden sorumlu olmamaktasınız. Sonradan ek ücret ödememeniz adına ürünün bütün parçalarıyla iadesi gerekmektedir.

1.5. Ücret İadesi

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği m.12/1 uyarınca almış olduğunuz ürüne ait cayma hakkını kullandığınıza ilişkin bildirimin tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde, tüm ödemeleriniz iade edilmektedir. Geri ödemeler, satın alırken kullanmış olduğunuz ödeme aracına uygun bir şekilde yapılmaktadır. Bankadan kaynaklı gecikmeler tarafımıza yükletilemez.

1.6. İade Süreci

www.omix.com.tr internet sitesinde bulunan Cayma Formunun doldurulması suretiyle iade başvurunuzu oluşturmanız gerekmektedir. İade başvurunuz en kısa sürede incelenir ve başvurunuzun sonucu size iletilir. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği m. 13/1 uyarınca başvurunuzun onaylanmasından itibaren en geç 10 gün içerisinde ürünleri eksiksiz bir şekilde orijinal kutusu ile faturasıyla birlikte tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Eğer faturanız e-fatura ise bu faturanın örneğini alarak ürün ile birlikte tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Ürünlerin incelenmesinin ardından iadenizin onaylanması halinde tarafımızca e-fatura düzenlenerek size iletilecek ve ücret iadeniz Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği m.12/1 uyarınca 14 gün içerisinde tarafınıza iletilmiş olacaktır.